vychrtlým modelkám odzvonilo?

01. 02. 2008 | † 15. 08. 2013 | kód autora: x49


Nevím proč to čtu, proč by se mě to vůbec mělo dotýkat. Jakési články o dietách nebo o modelkách nebo o tom jak by měla podle médií vypadat krásná a úspěšná žena. Po půl roce v léčebně jsem si uvědomila spoustu věcí – třeba to že já jsem taky člověk a ne věc, že jediná osoba, která má právo říkat mi co mám dělat a jak to mám dělat jsem jen a pouze já. Jen já mám právo konat podle svých přání a tužeb – protože stejně to budu zase jen já kdo ponese následky, tak proč by se mi do toho měl plést kdokoli další na kom vlastně ani nezáleží.

Mám svoji osobnost – svoje JÁ, které se nemusí krčit kdesi v koutku pod nánosy informací o tom jaká bych měla být a jak bych se měla chovat. Po roce během něhož se mi podařilo několikrát skoro umřít, a ať si říká kdo chce jak sem zaujatá nejblíž ke smrti mi pomohli ti doktoři od kterých jsem zoufala potřebovala pomoc, se konečně probralo k životu a začalo na mě křičet. Začalo křičet jako maličké dítě, které všichni opustili a nechali ho sobě na pospas, ale já ho našla. Našla jsem ho a už ho neopustím protože si nezaslouží zůstat samo ztraceno v anonymním davu a odstrkováno silnějšími. Stalo se mnou a já se stala jím a po čtyřiadvaceti letech mám konečně odvahu vystoupit ze stínu davu, zvednout hlavu zhluboka se svobodně nadechnout.

A pak mě srazí v rozletu úplná pitomost. Bezvýznamný článek o modelkách. Nejsem krásná a modeling mi nic neříká, snad jen to, že mentální anorexie a bulimie jsou prokletí, která by neměla zaplavovat média a hlásat slyšte toto jest ideál krásy, štěstí a dokonalost.

Není to tak dlouho, kdy mi kvůli vyhublosti hrozili smrtí, kdy jsem měla depresi tak hlubokou, že jsem nemohla už ani brečet a koupel mi připadala jako fyzicky nezvládnutelný výkon. Tehdy jsem na na tom byla dost špatně, ale přiznávám, že spousta holek a dnes už i čím dál víc chlapců je na tom mnohem hůř. Dnes jsem o deset kilo těžší a relativně v pohodě a pořád hubená víc než je normální. Před pár dny jsem si přečetla článek o tom, že v modelingu se už mohou uplatnit i dívky , které mají přes boky i přes 94 cm !!!!

Mám 97 – konfekční velikost 36 a moje ruce - chce se mi zvracet, když ty hůlčičky vidím – daly by se použít při výuce anatomie kostry ruky. Vzala jsem si to hodně osobně, vždyť oni mi tvrdí, že jsem tlustá, že jsem tak tlustá, že bych radši ani neměla vycházet na ulici. Tak nevím konečně sem si začala připadat naživu, ale ten článek mi dal tak nějak na srozuměnou, že "krása" a život alespoň co se ženy týče ruku v ruce nejdou. A z toho se mi chce zase brečet, protože to smutné je.


Zobrazit další články tohoto autora

Související články

Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.